Únor 2008

Svatba Paige a Henriho

2. února 2008 v 10:37 Čarodějky
Svatba Paige a Henriho! Piper a Phoebe už svatbu měli. Piper to vydrželo a Phoebe se s Colem rozvedla, ale s Dexem jí to zatím vydrželo. A nastala poslední svatba ze sester Paige. Paige Matthews Halliwell si vzala Henryho. Jsou velmi krásný manželský pár ... no podívejte se sami a uvidíte. A družičkami byly, no kdo jiný než Piper a Phoebe, též velmi krásné.

Čarodějky - Víte že ....

2. února 2008 v 10:30 Čarodějky
• Víte že původně měla hrát roli Phoebe herečka Lori Rom? Byli s ní nafoceny nějaké promofotky a dokonce i natočený pilot, ale potom kvůli osobním důvodům ze seriálu vycouvala. A díky Spellingovi, roli Phoebe nakonec dostala Alyssa Milano.

• Brian Krause měl nejdříve vystupovat pouze ve třech epizodách, nakonec se ale rozhodlo, že jako světlonoš sester by měl zůstat "natrvalo". Vůbec tomu tak ale nemuselo být, protože Brian se nejdřív ucházel stejně jako Julian McMahon a Kerr Smith o roli inspektora Trudeau, kterou nakonec získal Ted King.

• Původně měla hrát Shannen Doherty roli Piper a Holly Marie Combs roli Prue. No, tvůrcům se to moc nezdálo a tak to prohodili.

• V prvních několika epizodách nosila Holly Marie Combs push-up podprsenku, protože producenti si mysleli, že vedle Shannen a Alyssy vypadá divně. Potom si uvědomili, že je to hloupý nápad a nechali Holly tak jak vypadá normálně.

• Během natáčení byla Holly na jedné velmi důležité operaci. V tu dobu jí obě kolegyně hodně podporovali, Shannen jí celou dobu utěšovala a Alyssa dokonce přespávala s Holly na pokoji.

• Všechny herečky mají tetování, což zapříčinilo mnoho problémů a muselo se maskovat, ovšem utratilo se spoustu peněz za make-up a tak po 4. série od toho štáb upustil.

• Po odchodu Shannen ze seriálu byli na roli Paige v užším výběru herečky Jennifer Love Hewitt, Tiffany Amber Thessian, Tori Spelling a Rose McGowan, která nakonec roli dostala.

• Víte že každá série Charmed končí tradičním zavíráním dveří od domu? V první a druhé sérii je zavřela Prue pomocí telekineze. Ve třetí sérii je "zavřel" Shax když opouštěl dům. Ve čtvrté je zavřel Anděl osudu. V páté sérii je zavřel Chris. Šestá série byla trochu výjmka, tam se zavřeli dveře v porodnici, když Piper porodila malého Chrise. V sedmé se tajuplně zavřely sami, ale v pozadí byl slyšet zvuk telekineze. No a v osmé je zavřela jedna z vnuček Piper.

• Piper, Phoebe, Paige, Leo a Belthazor mají své vlastní akční figurky. Na veřejnost vyšla i figurka Prue, kterou původně Shannen zamítla, ale je dost možné, že není oficiální.

• Názvy epizod čarodějek jsou povětšinou velmi propracované slovní hříčky, nebo upravené názvy knih, filmů a podobně. Zároveň jsou velmi originální, zkrátka jejich tvůrcům to musí pálit. Smůla je, že do češtiny jsou nepřeložitelné.

• Kniha stínů je nejvzácnější rekvizita na place. Váží úctyhodné 4kg a má dokonce několik dvojníků. Kresby v ní, jsou poctivou ruční prací výtvarníků a na noc se dokonce schovává do trezoru.

• Herečka Rebecca Balding, která hraje poměrně významnou roli Phoebiny šéfové Elise, se v seriálu objevila už v první sérii a to jako teta Avivy v epizodě 1x07 - The fourth sister.

• Phoebe byla první ze sester, která psala do knihy stínů. Bylo to v epizodě 1x15 - Is There a Woogy in the House?

• Roli otce sester - Victora Benneta, kterou hraje James Read, hrál před ním jiný herec jménem Tony Denison. Victor ho hraje až od třetí série.

• Shannen Doherty chodila s předtavitelem Cola - Julianem McMahonem v době, kdy natáčela film Another Day. V tu samou dobu jí také producenti oznámili její vyhazov z charmed.

• Těhotenství Holly zkomplikovalo scénaristům plány a museli i seriálovou Piper nechat otěhotnět. Díky tomu se z Drew Fullera nakonec stal druhý syn Piper a Lea.

• Skupina Snake River Conspiracy zahrála několik písní ze svého alba v klubu P3 v epizodě 3x04 - All Halliwell's Eve. Některé jejich písničky jsou převzaté od skupiny The Smiths, která nahrála písničku How Soon is now, tu potom převzala a přezpívala skupina Love Spit Love a tato písnička se na konec stala úvodní znělkou a takovou hymnou seriálu.

• Levitace je z hlediska efektů ohromě drahá a náročná schopnost, proto ji Phoebe skoro nepoužívá.

• Belthazora, Shaxe, Zdroje a spousta dalších zloduchů v čarodějkách si zahrál Americký herec Michael Bailey Smith. Díky své figuře a výšce okolo dvou metrů dostává tento sympaťák především záporné role.

• Aby si mohli producenti dovolit herce pro osmou sérii museli šetřit kde se dalo. Například: Holly, Alyssa a Rose museli uskromnit svůj šatník, v seriálu už se tak často neobjevují auta a snad nejvíc se šetří na schopnostech Phoebe. No a nakonec se šetřilo i na výplatách pro Briana Krause a Doriana Gregoryho, kteří seriál opustili.

• Pilotní díl první série vidělo v Americe neuvěřitelných 7,7 milionu diváků.

• Původně měla hrát roli Piper herečka Holly Fields, pak ale zabojovala Shannen Doherty a do role Piper prosadila svoji kamarádku Holly Marii Combs. Shodou okolností se Holly Fields v charmed stejně objevila a to jako vedlejší postava v epizodě 2x03 - Painted World.

• Od páté série jsou Holly a Alyssa producentkami seriálu. Zajímavé je, že i Rose McGowan se mohla stát producentkou, ale Holly ji přesvědčila, že je to jen práce navíc a že do seriálu může mluvit i bez toho.

• Shannen Doherty je nerada, že si ji stále lidé spojují ze seriálem. Dodnes brání tomu aby její záběry byli v seriálu používány a o možném návratu ke svojí postavě - Prue nechce ani slyšet.

• Prostředky které měli producenti na jednu epizodu 7. a 8. série dosahovali výše až 2 miliónů dolarů.

• Malého Chrise v několika epizodách sedmé série nehraje vůbec chlapec, ale hned několik malých děvčat. A v epizodě 7x02 - The Bare Witch Project ho hrál dokonce samotný syn Holly Marie Combs - Finley Arthur Donoho.

Čarodějky s kterými se setkaly sestry

2. února 2008 v 1:19 Čarodějky
Serena Fredericková
Epizoda: 101 Something Wicca This Way Comes
Čarodějka, kterou zabil Jeremy Burns (Jeremy chodil s Piper a byl zabit moci tří) To ona vlastnila kočku Kit.
Serena byla schopná vrhat oheň prsty (například ukázala na svíčku a ta ihned vzplála plamenem). [Podrobný popis epizody]
Aviva
Epizoda: 107 The Fourth Sister
Tato mladá čarodějka získala svou moc díky démonce Kali (démonka zakletá v zrcadle). Se setrami se seznámila díky jejich kočce Kit.
Melinda Warren
Epizoda: 108 The Witch Is Back
Prapraprapra...babička sester.
Začarovala do medailonku Matthewa Tatea, který jí chtěl připravit o moc.
Tanjella
Epizoda: 113 From Fear To Eternity
Čarodějka a majitelka obchodu s talismany a čarodějnickými pomůcky.
Zabita Barbasem.
[Podrobný popis epizody]
Zoe
Epizoda: 113 From Fear To Eternity
Čarodějka zabita Barbasem. [Podrobný popis epizody]
Max Franklin
Epizoda: 114 Secrets and Guys
Mladý čaroděj se schopností psychokinese.
Byl donucen užít své schopnosti ke vloupání do banky (měl za úkol vyřadit z provozu veškeré ochranné zabezpečení).
Stevie
Epizoda: 201 A Witch Trial
Čarodějka, která pozve Phoebe s Piper na obřad jarní rovnodennosti.
[Podrobný popis epizody]
Succubus
Epizoda: 205 She's a Man, Baby, a Man!
Když čarodějka odvrhne lidský cit a spolčí se s temnotou, aby utekla před nešťastnou láskou, stane se z ní Succubus, což je vlastně takový sexuální predátor. Vyhledává statné muže, kteří jsou vůči jejímu kouzlu bezmocní a svým dravým jazykem z nich vysává testosteron. [Podrobný popis epizody]
Tuatha
Epizoda: 206 That Old Black Magic
Před dvěma stoletími začala používat svojí moc proti nevinným, a tak se z dobré čarodějky stala zlá. Tenkrát jí vlákali do jeskyně, kde jí také zazdili. Nyní je Tuatha na svobodě a zničit jí může pouze vyvolený - Kyle Gwydien.
Marcie Steadwell
Epizoda: 209 Mrs. Hellfire
Začínající čarodějka bez aktivní moci. Barbas se jí pokoušel skrz své "pohůnky" zabít do půlnoci (spolu s dalšími 12-ti čarodějkami = dohromady jich mělo být 13)
Gail Altman
Epizoda: 217 How To Make A Quilt Out Of Americans
Přítelkyně Penny Halliwellové, sestry ji berou jako tetu.
Zabita Crytem.
Amanda
Epizoda: 217 How To Make A Quilt Out Of Americans
Zabita Crytem.
Helen
Epizoda: 217 How To Make A Quilt Out Of Americans
Zabita Crytem.
Eva
Epizoda: 304 All Halliwell's Eve
Čarodějka, porodní bába a svobodná občanka kolonie Virginie. Skrz průchod vyvolala nejmocnější dobré čarodějky společně se svým sabatem a přivolala tak sestry. [Podrobný popis epizody]
Ruth Cobb
Epizoda: 304 All Halliwell's Eve
Společně s Colem se snaží připravit Charlottu o její dítě (Melindu Warrenovou) a obrátit ho ke zlu.
[Podrobný popis epizody]
Charlotta Warren
Epizoda: 304 All Halliwell's Eve
Prapředkyně sester, která porodila Melindu Warrenovou. [Podrobný popis epizody]
Bezejmenná čarodějka č.1
Epizoda: 311 Blinded By The Whitelighter
Čarodějka zabita Eamesem. Zabil jí kvůli jejím schopnostem. [Podrobný popis epizody]
Bezejmenná čarodějka č.2
Epizoda: 311 Blinded By The Whitelighter
Čarodějka zabita Eamesem. Zabil jí kvůli nalákání Světlonoše na místo, kde se nacházeli. Chtěl zabít nějakého Světlonoše a získat jeho schopnosti, aby mohl zabít všechny Starší. [Podrobný popis epizody]
Ariel
Epizoda: 317 PreWitched
Byla zabita jejím vlastním kocourem Stínem - Famulem, který se chtěl stát nesmrtelným. [Podrobný popis epizody]
Lisa
Epizoda: 320 Exit Strategy
Čarodějka opatrující první polovinu mocného amuletu. Zabita Raynorem. [Podrobný popis epizody]
Jenna
Epizoda: 320 Exit Strategy
Čarodějka opatrující druhou polovinu amuletu. Poradila sestrám s přísadou hvězdného kořene, ošetřila Phoebe ruku a pomáhala míchat lektvar pro Colea. Zabita Colem v Baltazarově podobě, který byl pod Raynorovým kouzlem. [Podrobný popis epizody]
Minulý život Paige
Epizoda: 406 A Knight To Remember
Ve 12. století byla duše Paige Matthewsové zlá. Využívala kouzel a magii ke zlu.
Susan Colemane
Epizoda: 408 Black As Cole
Čarodějka ze sabatu. Zabita Siksem. [Podrobný popis epizody]
Kari
Epizoda: 408 Black As Cole
Čarodějka ze sabatu. Zabita Siksem. [Podrobný popis epizody]
Selena
Epizoda: 422 Witch Way Now?
Čarodějnická dcera, která nikdy nezneužila svou moc. Štvaná agentem Jackmanem, který vydíral sestry, aby mu pomohli a nalhal jim, že je Selena zlá.
Kevin
Epizoda: 505 Magic Wears A Mask
Mladý chlapec se schopností myšlenkové projekce (schopnost nechat obživnout věci, zvířata či lidi, které nakreslí). Arnon po něm chce, aby zabil Staršího Ramuse.
Dr. Eva Niccollaová
Epizoda: 506 The Eyes Have It
Potlačila v sobě rodinnou schopnost čarování, ale nakonec pochopila, kde je její místo a pomohla sestrám při zničení Orina. [Podrobný popis epizody]
Lydie Niccollaová
Epizoda: 506 The Eyes Have It
Má rozsáhlé znalosti v bylinkářství, kouzlech a léčení.
Zabita Creem.
[Podrobný popis epizody]
Isis
Epizoda: 510 The Mummy's Tomb
Zlá čarodějka ze Starověkého Egypta, která se zamilovala do Jericha. Jí popravili a on se jí od té doby snaží najít dostatečně silné tělo čarodějky, které by přežilo ztrátu vlastní duše a nechalo tam duši Isis. [Podrobný popis epizody]
Sestry Stillmanovy
Epizoda: 604 Dirty Blondes
Sestry Stillmanovy se jmenují Mabel, Mitzy, a Margo. Chtějí připravit sestry Halliwellovy o jejich identitu a přivlastnit si jejich moci i Moc Tří. [Podrobný popis epizody]
Rodina Montanových
Epizoda: 605 Love's A Witch
Rodina čarodějů, jenž vede spor se sousedy Callawayovými (s celou druhou rodinou - spor trvá po mnoho let) [Podrobný popis epizody]
Bianca Phoenix
Epizoda: 610 Chris Crossed
Pochází z řádu Phoenixe. Byla vyslána Wyattem, aby přivedla Chrise zpět do jeho doby.
PS: byla do Chrise zamilovaná. [Podrobný popis epizody]
Lynn Phoenix
Epizoda: 610 Chris Crossed
Vraždící čarodějka patřící mezi elitu. Je velmi mocná a rodí se s nápadným znamením, symbolem zrození z popela Phoenixe. [Podrobný popis epizody]
Robin
Epizoda: 611 Witchstock
Čarodějka, která chtěla zavraždit Penny Halliwellovou i s jejími přáteli čaroději a světlonoši. [Podrobný popis epizody]
Tali
Epizoda: 621 Witch Warrs Aka Reality Check
Mladá čarodějka, kterou zabil démon kvůli medailonku po její babičce, který neměl vůbec žádnou moc. Démon chtěl medailon jen proto, že ho bylo za úkol dáno získat v soutěži čaroklání.
Brenda Castill
Epizoda: 704 Charrrmed!
Čarodějka zavražděná zakletým pirátem Black Jackem. [Podrobný popis epizody]
Mitchell Haines
Epizoda: 719 Freaky Phoebe
Čaroděj se super-rychlou schopností
Billie Jenkins
Epizoda: 801 Still Charmed And Kicking
Mladá čarodějka s velice podobnými schopnostmi jako Paige. [Podrobný popis epizody
Christy Jenkins
Epizoda: 815 The Last Temptation Of Christy
Sestra Billie Jenkinsové, kterou před 15-i lety unesl démon. Pěkná svině. [Podrobný popis epizody
Mě osobně se líbí postava Billie, která se s Čarodějkami nemazlí a řekne jim vše na rovinu. Je prostě správná a bez ní už by to v osmé sérii nebylo ono.


Diskografie Alyssy

1. února 2008 v 19:15 Čarodějky
Diskografie:
Charmed: The Soundtrack
Charmed: The Book of Shadows(Enhanced)
Charmed: The Final Chapter
" alt="Alyssa [IMPORT]" class="left"]
Alyssa [IMPORT]
" alt="Look in My Heart [IMPORT]" class="left"]
Look in My Heart[IMPORT]
" alt="The Best in the World [IMPORT]" class="left"]
The Best in the World[IMPORT]Filmografie Alyssy

1. února 2008 v 11:56 Čarodějky
Body Count (1997)
Buying the Cow (2001)
Charmed - The Complete First Season (1998)
Charmed - The Complete Second Season (1999)
Charmed - The Complete Third Season (2000)
Charmed - The Complete Fourth Season (2001)
Charmed - The Complete Fifth Season (2002)
Charmed - The Complete Sixth Season (2003)
Charmed - The Complete Seventh Season (2004)
Charmed - The Final Season (Season 8) (2005)
Hugo Pool (1997)
Poison Ivy II: Lily (1995)

Kontakt na Alyssu

1. února 2008 v 11:29 Čarodějky
Creative Artists Agency
Brandt Joel
310.288.4545
Pokud chceš napsat Alysse,
můžeš jí napsat také sem:
Alyssa Milano Fan Mail
c/o We Wrap
P.O. Box 56403
Sherman Oaks, CA 91413
Nebo jí můžeš napsat na e-mail:
A nebo jí ještě můžeš napsat na tuto adresu, ale je jedno na kterou to napíšeš: AJM Productions / Safesearching
3575 Cahuenga Blvd. West, Suite 330
Los Angeles , CA 90068

7 řada

1. února 2008 v 11:16 Čarodějky
obrázek je ze 7 série .
7 a 8 série bude velmi zajímavá.bohužel tam Leo zemře.Protože odmítne být nadále světlonošem.pojede domů taxíkem a nákladák ho smete řidič přežije.
Piper se narodí syn a Phobe otěhotní s Lesslim.

Démoni

1. února 2008 v 11:15 Čarodějky
Hrůzoslav - Grym
Démon, který z malých chlapců vysává jejich zrak. Ti pak oslepnou, ale pokud se podaří Hrůzoslava zabít, jejich zrak se jim vrátí. Hrůzoslavové zabijí lidí s velkou vnitřní aurou. Mají protáčející oči a bílou pleť (jestli se to dá nazvat pletí). Dají se zničit pomocí odvaru z hadího kořene (má zelenou barvu). Vyleje se na démona a odvar ho rozežere jako kyselina.
Bubák
Ukrývá se v podzemí ve tmě. Ven se dostal po zemětřesení, kdy se ve sklepě v Halliwellovic domě otevřela malá puklinka v zemi. Bubák ovládá mysl lidí a může jim dát schopnost (Epizoda 15/1). Jeho cílem je ovládnout dům Halliwellů, aby mohlo vládnout zlo na dobrem, naštěstí se mu to nepodařilo. Nedá se zničit, ale dá se zahnat zpět do podzemí pomocí zaklínadla.
Tempus
Zlý čaroděj. Dokáže vrátit čas. Několikrát to udělal, když chtěl, aby Rodriguez zabil čarodějky. Čarodějky ho zničily tak, že protï Rodriguezovi použili jeho vlastní moc.
Démon z budoucnosti
Tento démon z budoucnosti přišel, protože v budoucnu někdo vymyslí vakcínu proti démonům. Zabíjí teď všechny lidi (pokud se ještě nenarodil, tak jejich rodiče), kteří později vakcínu vymyslí.
Baltazar
Jeho lidská podoba se jmenuje Coul Turner. Napůl je člověk a napůl démon, pověřený zabíjením čarodějek. Místoh toho se zamiloval do Phoebe ... Sice se na chvilinku polepšil, ale z démona sladkého milence neudělá.
Shax
Démon Shax je nejsilnější démon. Zdroj si ho zavolal, protože si už opravdu nevěděl rady. Shax při boji s čarodějkami zabil Prue a vážně zradil Piper.
Démonické děti
Tyto děti jsou malí démoni, kteří zničí na co přijdou. Rodiče nemají. Jsou lákáni na melodii zmrzlinářského auta, kde josu později uvězněni.
Vodní démon
Právě tento démon zabil čarodějkám matku. Žije v jezeře, kde býval dětský tábor. Jenže démon stále topil táborníky, proto musel být tábor uzavřen. Prue se na toto místo bála, ale později svůj strach překonala a postavila se démona sama.