Listopad 2007


Animace k Čarodějkám 2

30. listopadu 2007 v 23:09

Dům čarodějek

29. listopadu 2007 v 21:34 Čarodějky
Dům Halliwelových
Mapka spodní části domu
Kuchyně: ač se to nezdá, je kuchyně jednou z nejdůležitějších místností v celém domě. Kromě přípravy jídla a ranní konzervace u snídaně, tu sestry připravují i různé lektvary a kouzla.
Obývák: Trochu méně důležitá část domu, narozdíl od ostatních místností, zde sestry moc času netráví, respektive to není tolik vidět.
Předpokoj: Hned po půdě je to nejčastější místo boje se zlem a také místo, kde sestry většinou debatují nad tím, co mají udělat, aby jim ten škaredý démon nenantrhl zadnice ...
Vstup: Pokud chcete do domu, musíte právě tudy. Přes hlavní vchod chodí všechny návštěvi, sestřičky i démoni v prvních sériích (později už se teleportují, takže vchod ztrácí význam
Zimní zahrada: Zimní zahrada je jedna z nejkrásnějších místností domu, má prostorná okna a sestry v ní často ralaxují, ale sem-tam se zde i něco semele
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ částí domu, zde je uschována Kniha Stínů a sestry zde také mohou nejbezpečněji kouzlit, neboť na půdu není odnikud vidět. Nejčastěji se boj se zlem odehrává právě zde.
Dětský pokoj: Pokoj pro miminko je v prvním patře vedle pokoje Piper. Leo ho udělal z bývaloho šatníku, takže je hodně malinkatý.
Wyattův a Chrisův pokoj: Po narození Chrise, se chlapci přestěhovali do většího pokojíčku a šatník v Pipřině pokoji je opět jen šatníkem.
Pokoj Phoebe: Phoebin pokoj je prý nejchladnější místností v domě. Poté, co se Phoebe odstěhovala k Jasonovi do Honkongu, udělala z něj Piper velký dětský pokoj. Teď v něm zase bydlí Phoebe.
Pokoj Prue a později Piper: Největší soukromý pokoj v domě. V necelých prvních třech sériích ho obývala Prue. Po svatbě ho ale uvolnila Piper a Leovi, aby pro sebe hrdličky měli více prostoru a Piper přešly myšlenky na stěhování. V pozdějších sériích se vedle Pipeřiny postele často objevuje postýlka nebo ohrádka. Asi je jasné proč...
Pokoj Piper, Prue a později Paige: Pokoj s velmi pohnutou historií. Nejprve v něm bydlela Piper, ale později když se vdala, jí začal být těsný. Prue jí proto dala ten svůj a nastěhovala se do něj sama. Po její smrti ho Piper s Phoebe udržovaly dlouho netknutý, ale pak pochopily, že se musí pohnout dál a do pokoje se nastěhovala Paige, která ho komplet změnila k obrazu svému. Poté co se odstěhovala k Richardovi, udělala z pokoje Piper tělocvičnu. Teď v něm bydlí zase Paige.
Sklep: Není zase tak důležitou součástí domu. Je pod ním uvězním stínový démon Bubelák. Skrývala se tam Piper, když dostala novou schopnost molekulárního urychlování, a Phoebe, když se stala empatičkoku. Prue v něm měla temnou komoru a Phoebe si do něj dala boxovací pytel a cvičila tam s Colem. Taky jsou tam pojistky a hlavní uzávěr vody a plynu.

Čarodějky schrnutí 1. - 8. série

29. listopadu 2007 v 21:07 Čarodějky
1.série
Poprvé se setkáváme se sestrami Prue (nejstarší), Piper (prostřední) a Phoebe (nejmladší). Prue se živí jako asistentka v Buckland House, Piper jako šéfka restaurace QUAKE a Phoebe studuje. Po smrti jejich babičky se schází v domě a Phoebe objevuje knihu stínů, kde najde kouzlo na aktivaci moci tří. Toto kouzlo přečte aniž by věděla, že sestrám aktivuje moc. Prue jako nejstarší sestra získá moc pohybovat předměty (včetně ldií a zvířat) pomocí její mysli. Piper získá moc zmrazit čas a kohokoli (kromě démonů, kteří po minimální chvilce opět zpohybují) a Phoebe získá možnost vidění. A tak sestry nepřipravené na boj s démony, musí čelit mnoha démonům.
2.série
Sestry musí stále čelit útokům démonů. Stávají se z nich "celosvětově" známé Čarodějky (alespoň v podsvětí) a démoni se v podsvětí sázejí o to, kdo je dokáže zničit. Nikomu se to nedaří a sestry dále bojují o svůj život. Piper se rozchází s Danem a začíná jí nový vztah s jejich světlonošem Leem. Prue získává novou moc "Astrální projekci", která ji velmi pomáhá. Phoebe stále studuje. Nakonci série Piper a Leo odchází ke starším.
3.série
Sestry stále čelý útokům zla, ale bez třetí sestry Piper, která je stále s Leem u starších. Když se vrátí zjišťují, že se Phoebe seznamuje s démonem Coulem, do kterého se zamiluje. Piper získává novou moc, molekulární urychlování (může cokoli nechat vybouchnout) a Phoebe může levitovat. V půlce série se Piper vdá za Lea, Phoebe začne chodit s Coulem a Prue se zamiluje. Sestry se dozvídají něco víc o své minulosti jejich rodu dávnověké magii. Nakonec po boje se Zdrojem umírá nejstarší sestra Prue.
4.série
Phoebe a Piper se vyrovnávají se smrtí Prue. Piper to nese velmi těžce a uzavírá se do sebe. Když zkouší kouzlo na vyvolání své sestry (Krev za krev, volám tě...) a najde tak svou nevlastní sestru Paige, která po smrti Prue získala svou moc. Jako jediná se může přenášet, díky tomu, že je napůl světlonoška. Piper ji nejdříve nechce přijmout do rodiny, ale nakonec dá na svou sestru Phoebe a Lea, kteří jsou s Paige šťastní a sestru Piper nakonec přijme. Sestry v nové sestavě musí zabít Zdroj, což se jim povede. Phoebe získá práci v The Bay Mirror, jako novinářka a bere si Colea, který se stává Zdrojem a Phoebe jeho Královnou. Sestry musí zastavit Colea a vrátit Phoebe k normálnímu životu Čarodějky. Phoebe přichází o své dítě, díky Séře..... V posledním díle se mohou sestry zbavit své moci, ale nakonec si zvolí cestu Magie (a Piper se náhodou dozvý, že je těhotná).
5.série
Sestry se sžijí opět do rodinného a šťastného života, který si přály. Phoebe se konečně rozvádí s Colem, který ji nepřastane dělat starosti. Sestry pořád čelí útokům z podsvětí a jsou čím dál silnější. Piper už určitě ví, že je těhotná. Na konci série sestry zabijí Colea, Piper se narodí syn Wyatt Mathew Halliwel, a přichází tajemný muž z minulosti.
6.série
Sestry stále bojují se zlem. Z Lea se stává starší a jeho vztah s Piper se rozpadá. Tajemný muž z budoucnosti Chris se nakonec ukazuje jako syn Piper a Lea a jako bratr Wyatta. Piper znovu otěhotní a narodí se jí syn Christopher. Gideon jde po Wyattovi, kterého nakonec zachrání Leo a vrátí se k Piper. Rodinka je opět šťastná.
7.série
Nový rok, nový život s novým dítětem. Rodinka je zase pohromadě a všichni jsou šťastní. Zabijí Barbase a statečně čelý dalším útokům zla. Wyatt je hodný, Leo se věnuje své rodině. V půlce série Leo přichází o své schopnosti a světlonošem sester se stává Paige. Sestry bojují se Zankouem, který jim ukradne Knihu Stínů a policie zjišťuje, že jsou Čarodějky. Sestry v boji se Zankouem musí změnit identitu.......
8.série
Sestry začínají s novou identitou a s jiným jménem. Paige získává novou svěřenkyni do péče, Billie Jenkinsovou, která hledá svou sestru Christy. Phoebe se zamiluje a vdá se a dokonce bude i těhotná. Sestry dále bojují s démony a statečně odolávají. Leo bohužel v této řadě musí zemřít, a proto to Piper s dětmi těžko snáší. Leo zemře tak, že ho démon zmrazí a on zemře, protože v sédmé řadě byl zbaven své moci a není už nesmrtelný a Piper s tím bohužel nemůže nic dělat. Paige se zamiluje do policisty Henryho a řekne mu, že je čarodějka, a poté se vezmou. V osmé sérii bude hrát Holly, Alyssa, Brian Krause (Leo) se objeví asi v deseti epizodách a Doriana Gregoryho (Derryla) v této sérii neuvidíme vůbec. S čarodějkami bude v této sérii spolupracovat nová čarodějnice Billie (Kalye Cuoco). Sestry na ní budou muset dohlížet. I nový herec nás v této sérii čeká a je to Jason Lewis (nejprve to měl být Mark McGrath)! Měl by navázat vážný vztah s Phoebe. Osmá série má mít stejně jako předchozí 22.dílů a měli by tam hrát populární a známí herci. Jak jistě víte nakonce sedmé série vyletěl celý sklep Halliwelových do povětří. I přesto v něm budou sestry bydlet celou osmou sérii. Objevilo se spoustu dohadů o tom zda v osmé sérii se objeví Prue (Shannon Doherty). Podle Brada Kerna je to dost nepravděpodobné, ale stát se může všechno. Takže můžeme jen doufat. (Je mi líto, ale víc jsem k této řadě nesehnala, ale doufám, že Vám to bude stačit).


Mark Harmon - životopis

25. listopadu 2007 v 16:20 Hon za svobodou
Profese: Herec
Datum narození: 02.09.1951
Místo narození: Burbank, Kalifornie, USA
Znamení: Panna
Životopis:
Filmografie:
2004Hon na svobodu (Chasing Liberty) ...President James Foster
2003Mezi námi děvčaty (Freaky Friday) ...Ryan
2002Local Boys ...Jim Wesley
2001Nenechám tě odejít (And Never Let Her Go) ...Thomas Capano
2001Crossfire Trail ...Bruce Barkow
2000For All Time ...Charles Lattimer
2000Amati Girls, The ...Lawrence
1999Gaia Symphony II ...Voice over
1998Strach a hnus v Las Vegas (Fear and Loathing in Las Vegas) ...Magazine Reporter at Mint 400
1997First to Go, The ...Jeremy Hampton
1997Casualties ...Tommy Nance
1995Magic in the Water ...Jack Black
1995Original Sins ...Johnathan Franye
1995Poslední smích (The Last Supper) ...Dominant Male
1995Charlie Grace ...Charlie Grace
1994Takoví normální zabijáci (Natural Born Killers) ...Mickey Knox in Wayne Gale's Reconstruction
1994Wyatt Earp (Wyatt Earp) ...Johnny Behan
1991Fourth Story ...David Shepard
1991Shadow of a Doubt ...Charles
1991Long Road Home ...Ertie Robertson
1991Dillinger ...John Dillinger
1991Reasonable Doubts ...Det. Dicky Cobb
1991Cold Heaven ...Alex Davenport
1990Till There Was You ...Frank Flynn
1989Worth Winning ...Taylor Worth
1988Stealing Home ...Billy Wyatt
1988Pevnost (The Presidio) ...Jay Austin
1987Summer School ...Mr. Freddy Shoop
1987After the Promise ...Elmer Jackson
1987Dear America: Letters Home from Vietnam ...
1986Prince of Bel Air ...Robin Prince
1986Deliberate Stranger, The ...Ted Bundy
1986Let's Get Harry ...Harry Burck Jr.
1984Tuareg - Il guerriero del deserto ...Gacel Sayah
1983Intimate Agony ...Tommy
1982St. Elsewhere ...Dr. Robert 'Bobby' Caldwell (1983-1986)
1981Goliath Awaits ...Peter Cabot
1980Flamingo Road ...Fielding Carlyle
1980Dream Merchants, The ...Johnny Edge
1979240-Robert ...Deputy Dwayne Thibideaux (1979-1980)
1979Po dobrodružství Poseidonu (Za dobrodružstvím Poseidonu) (Beyond the Poseidon Adventure) ...Larry Simpson
1978Little Mo ...Norman Brinker
1978Přijíždí jezdec (Comes a Horseman) ...Billy Joe Meynert
1978Centennial ...Kapitán John McIntosh
1978Getting Married ...Howie Lesser
1977Eleanor and Franklin: The White House Years ...Robert Dunlap

Jeremy Piven - životopis

25. listopadu 2007 v 16:16 Hon za svobodou
Profese: Herec
Datum narození: 26.07.1965
Místo narození: New York City, USA
Znamení: Lev
Životopis:
Pochází z herecké rodiny. Vyrůstal v illinoiském Evanstonu, kde jeho rodiče Byrne a Joyce Hiller Pivenovi vedli herecké studio Piven Theater Workshop, jehož frekventanty byli např.John a Joan Cusackovi, Rosanna Arquetteová a Aidan Quinn. Absolvoval Drake University v Iowě a New York University.

Hereckou průpravu získal nejprve u rodičů, pak studoval v newyorském Eugene O'Neill Theatre Center v connecticutském Waterbury a v londýnském National Theater.

Stal se členem známého improvizačního divadelního souboru Second City v Chicagu. Roku 1988 založil v Chicagu spolu se svým dlouholetým přítelem Johnem Cusackem společnost The New Criminals Theater Company, v níž působí nejen jako herec (Strach a hnus v Las Vegas, Peacekeeper, Methusalem, Knuckle, Macbeth), ale i jako producent.

Uplatnil se v TV seriálech Carol & Company (1990-91) The Larry Sanders Show (1992-93), Ellen.(1994-98), Pride & Joy (1995) a Cupid (1998, Bůžek lásky - ČTV) a jako host se objevil v sitcomech Seinfeld, Love and Hope (Láska a naděje), Small Sacrifices (Malé oběti), Chicago Hope (Nemocnice Chicago Hope - ČTV), Grace Under Fire (Grace v jednom bytě - ČTV) a Will & Grace.

První zkušenosti před film. kamerou sbíral od pol. 80. let v melodramatech a komediích ze studentského prostředí. Ve velkých hollywoodských filmech (např. Bílý palác, Singles, Rapsodie v Miami, Nelítostný souboj) se musel spokojit jen s malými party, větší příležitosti dostal v nízkorozpočtových filmech.

Jeho první hvězdnou rolí byla postava anarchistického studenta Jamese Andrewse, přezdívaného Droz, který poodhalí ústřednímu hrdinovi (Chris Young) všechny peripetie univerzitního života, v satirické komedii PCU - Univerzita nebo klášter (r. H. Bochner).

Jeho starší sestra Shira s věnuje divadelní režii v New Yorku.
Filmografie:
2006Keeping Up with the Steins ...Adam Fiedler
2004Hon na svobodu (Chasing Liberty) ...Alan Weiss
2003Mládí v trapu (Old School) ...Dean Gordon 'Cheese' Pritchard
2003Scary Movie 3 (Scary Movie 3) ...Ross Giggins
2003Porota (Runaway Jury) ...Lawrence Green
2002Me and Daphne ...Interviewer
2002Highway ...Scawldy
2001Černý jestřáb sestřelen (Black Hawk Down) ...CWO Cliff 'Elvis' Wolcott
2001Lásce na stopě (Serendipity) ...Dean Kansky
2001Křižovatka smrti 2 (Rush Hour 2) ...Versace Salesman
2000Akce Pelikán (Crew, The) ...Det. Steve Menteer
2000Red Letters ...Thurston Clarque
2000Otec rodiny (Family Man, The) ...Arnie
1999Partners ...Nick
1998Very Bad Things ...Michael Berkow
1998Phoenix ...Fred Shuster
1997Sběratel polibků (Kiss the Girls) ...Henry Castillo, LAPD
1997Just Write ...Harold McMurphy
1997Jasný terč (Grosse Pointe Blank) ...Paul Spericki
1997Livers Ain't Cheap ...John
1997Don King: Only in America ...Hank Schwartz
1996E=mc2 ...Dr. Paul Higgins
1996Larger Than Life ...Walter
1996Layin' Low ...Jerry
1995Dr. Jekyll and Ms. Hyde ...Pete Walston
1995Rapsodie v Miami (Miami Rhapsody) ...Mitchell
1995Pride & Joy ...Nathan Green
1995Nelítostný souboj (Heat) ...Dr. Bob
1994Twogether ...Arnie
1994Ticket, The ...Miles Mountjoy
1994PCU - Univerzita nebo klášter (PCU) ...James 'Droz' Andrews
1994Floundering ...Guy
1994Car 54, Where Are You? ...Herbert Hortz
1993Twenty Bucks ...Nervous Quick-Mart Clerk
1993Rozsudek noci (Judgment Night) ...Ray Cochran
1992Body Chemistry II: The Voice of a Stranger ...Patrolman
1992There Goes the Neighborhood ...Albert Lodge
1992Mladí (Singles) ...Doug Hughley
1992Hráč (The Player) ...Steve Reeves
1992Bob Roberts (Bob Roberts) ...Candle Seller
1991Rugrats ...Additional Voices
1990White Palace ...Kahn
1990Grifters, The ...Sailor - Freshman
1990Carol & Company ...Skit characters
1989Elvis Stories ...Lenny
1989Řekni cokoliv... (Say Anything...) ...Mark
1986One Crazy Summer ...Ty
1986Lucas ...Spike

Annabela Sciora - životopis

25. listopadu 2007 v 16:11 Hon za svobodou
Profese: Herečka
Datum narození: 24.03.1964
Místo narození: Wethersfield, Connecticut, USA
Znamení: Beran
Životopis:
Po předcích má velmi smíšenou krev. Její matka, módní návrhářka, je Francouzka, zatímco otec, veterinář, je kubánsko-italského původu.

Vyrůstala v manhattanské čtvrti Upper East Side. Ve třinácti letech začala navštěvovat herecké kurzy Dennise Moorea v prestižním HB Studiu a později studovala na American Academy of Dramatic Arts.

Účinkovala na mimobroadwayských scénách, mj. ve Williamsově Sestupu Orfea, Ingeho Autobusové zastávce a Čechovově Třech sestrách. Roku 1984 založila vlastní divadelní soubor The Brass Ring Theatre Company, v němž režírovala několik her.

Od konce 80. let nalezla uplatnění ve filmu, kde byla nejprve obsazována do vedlejších rolí manželek hlavních hrdinů. Velký úspěch zaznamenala úlohou Američanky italského původu Angely Tucciové, jejíž poměr se šťastně ženatým černošským architektem (Wesley Snipes) vyvolá řadu problémů v rodinách obou partnerů, v milostném dramatu Horečka džungle (r. S. Lee).

Velkou příležitost dostala v psychothrilleru Ruka na kolébce (r. C. Hanson), kde ztělesnila matku Claire Bartelová, jejíž rodinu ovládne mladá psychopatická chůva (Rebecca De Mornayová). V prosinci 1999 se představila v jedné z hlavních rolí v mimobroadwayské inscenaci komedie Bryana Goluboffa Shyster.
Filmografie:
2004American Crime ...Jane Berger
2004Madam's Family: The Truth About the Canal Street Brothel, The ...Jeanette Maier
2004Hon za svobodu (Chasing Liberty) ...Cynthia Morales
2003Queens Supreme ...Judge Kim Vicidomini
2001Domenica ...Betib??
2001Jenifer ...Meredith Estess
2000Sam the Man ...Cass
2000Dnes nebo nikdy (Once in the Life) ...Maxine
2000King of the Jungle ...Mermaid
1998Jak přicházejí sny (What Dreams May Come) ...Annie Collins-Nielsen
1998New Rose Hotel ...Madame Rosa
1997Highball ...Molly
1997Asteroid (Asteroid) ...Dr. Lily McKee
1997Mr. Jealousy ...Ramona Ray
1997Little City ...Nina
1997Destination Anywhere ...Dorothy
1997Země policajtů (Cop Land) ...Liz Randone
1996Innocent Sleep, The ...Billie Hayman
1996Funeral, The ...Jean
1995Favorite Deadly Sins ...Brenda
1995Addiction, The ...Casanova
1993Night We Never Met, The ...Ellen Holder
1993Romeo Is Bleeding ...Natalie Grimaldi
1993Mr. Wonderful ...Leonora
1992Whispers in the Dark ...Ann Hecker
1992Ruka na kolébce (The Hand that Rocks the Cradle) ...Claire Bartel
1991Tropická horečka (Jungle Fever) ...Angie Tucci
1991Prison Stories: Women on the Inside ...Nicole
1990Cadillac Man ...Donna
1990Zvrat štěstěny (Reversal of Fortune) ...Sarah
1990Vnitřní záležitosti (Internal Affairs) ...Heather Peck
1988Fortunate Pilgrim, The ...Octavia

Matthew Goode - Životopis

25. listopadu 2007 v 16:02 Hon za svobodou
Profese: Herec
Datum narození: 03.04.1978
Místo narození: Exeter, Devon, Anglie
Znamení: Beran
Životopis:
Filmografie:
2006Copying Beethoven ...Martin Bauer
2005Svatba ve třech (Imagine Me & You) ...
2005Match Point - Hra osudu (Match Point) ...Tom Hewett
2004Hon na svobodu (Chasing Liberty) ...Ben Calder
2004He Knew He Was Right ...Brooke Burgess
2003Inspector Lynley Mysteries: A Suitable Vengeance, The ...Peter Lynley
2003Al sur de Granada ...Gerald Brenan
2002Confessions of an Ugly Stepsister ...Casper

Mandy Moore - životopis

25. listopadu 2007 v 15:52 Hon za svobodou
Profese: Herečka, zpěvačka
Datum narození: 10.04.1984
Místo narození: Nashua, New Hampshire, USA
Znamení: Beran
Životopis:
Mandyina kariéra modelky začala v roce 2001, kdy ji bylo 16 let. Když se s otcem vracela z dovolené z Hawaje, tak si ji na letišti všiml hledač talentů a nabídl ji místo v modelingové agentuře. Mandy Moore neváhala, domluvila se s otcem a začla jezdit po světě v okruhu New York-Sydney-Tokyo-Milano, atd.

V roce 2005, v jejích 19 letech ji do miss přihlásil její kamarád Román Fonseca a během soutěže se stala miláčkem poroty i diváků a získala oba tituly (titul Miss a Miss sympatie). Diváky ohromila tak, že dostala celých 70% hlasů! Stala se tak 1. historickou miss PlanetSims. Můžete ji vidět také v Miss World, kam díky výhře Miss postoupila. O jejích soupeřkách se právě rozhoduje.

Mandy Moore pochází z Austrálie, má jenom otce a jednu sestru, za kterýma se ráda vrací. Mandy je v současné době bez přítele, ale určitě se brzo najde někdo, kdo by ji obejmul, protože jedině tak se prý cítí v bezpečí.

Nedávno Mandy začala s kariérou zpěvačky, nazpívala píseň Someone like me a k tomu natočila úspěšný klip! V kariéře zpěvačky prý určitě chce pokračovat, protože to byl vždycky její sen.
Filmografie:
2007Vdáš se, a basta! (Because I Said So) ...Milly
2006American Dreamz ...Sally Kendoo
2006Southland Tales ...Madeline Frost-Santaros
2005Rychlý Stripes (Racing Stripes) ...Sandy
2004Hon na svobodu (Chasing Liberty) ...Anna Foster
2004Černá ovce (Saved!) ...Hilary Faye
2003Láskou praštěná (How to Deal) ...Halley Martin
2002Dlouhá cesta (Walk to Remember, A) ...Jamie Sullivan
2002Sladkých 17 (Try Seventeen) ...Lisa
2002Kingdom Hearts ...Aerith Gainsborough
2001Deník princezny (Princess Diaries, The) ...Lana Thomas
2001Dr. Dolittle 2 (Dr. Dolittle 2) ...Girl Bear Cub
2000Magic Al and the Mind Factory ...Brittany Foster
1996Street Rats ...
Diskografie:
2003Coverage
2001Mandy Moore
2000I Wanna Be With You
1999So Real

Úvod k Hon za svobodou

25. listopadu 2007 v 15:44 Hon za svobodou
Originální název: Chasing Liberty
Typ filmu: Komedie
Rok výroby: 2004
Hrají: Mandy Moore , Jeremy Piven , Annabella Sciorra , Mark Harmon , Matthew Goode , Tony Jayawardena , Jeremy Piven , Terence Maynard , Lewis Hancock , Garrick Hagon , Zac Benoir , Robert Ashe , Brian Caspe , Frantisek Cerny , Milan Cimfe , Pavel Karlik , Petr Meissel , Maurizio Dal Corso , Jan Pavel Filipensky , Jan Kuzelka , Nial Iskhakov , Adrian Bouchet , David Maj , Dusan Fager , Dennison Betram , Zdenek Hamovz
Popis:
V životě Anny je spousta mužů. A všichni mají sluchátka a nosí zbraně. Jsou to totiž tajní agenti, jejichž úkolem je zajistit nejvyšší ochranu dceři nejvlivnějšího muže země, prezidenta Spojených států. A Annino přání žít normální život -náctileté dívky, se zdá být nesplnitelné.
Jenže ona chce být jen sama sebou. Hlavní roli Anny hraje talentovaná herečka a zpěvačka Mandy Moore ("Láskou praštěná"), pro níž je tento film debutem v kategorii romantických komedií. Anně se jednou podaří přimět svého tátu (Mark Harmon), aby jí během návštěvy hudebního klubu doprovázeli pouze dva členové ochranky než obvyklá mnohočlenná sestava. Když však dorazí do klubu a zjistí, že otec slib nedodržel, zbaví se agentů a zmizí s Benem, pohledným fotografem, s nímž se právě seznámila. Anna Benovi neprozradí, kdo je. Ale také Ben má své tajemství...

Kniha stínů

23. listopadu 2007 v 19:21 Čarodějky
Kouzlo na vyvolání síly tří
Poslyš řeč čarodějek
Tajemství, co skrývá noc
Poznej jména nejstarších bohů
Slova těch nejsilnějších kouzel
Svědkem je mi tato chvíle
Obracím se k staré síle
Dej velkou moc nám sestrám třem
Chceme mít moc
Dej nám sílu
Na nás pohleď oko zlé
zkáza tvá se přiblížila
Skloň se před silou trojí jedinou
Zmizte oči zlé a prokleté
Kouzlo na poražení Morfovačů
Když v kruhu jenž je tvým domovem
Klid je pryč, zlo všude jen
Tak znič vše živé, pomoz zas
Nás tří sester vyslyš hlas
Kouzlo na vrácení své moci
Já jsem světlo
nestane se aby zlo mě smetlo
mezi stíny vrať se dolů
nebudeš nikdy mít tuto z Halliwelů
běž pryč a zmiz mi z očí
tma už není zlá noc končí.
Kouzlo na ztrojnásobení síly
Vezmi prosím mou moc
Jí požehnej
Trojí sílu mi dej
Kouzlo na prohození dovedností
Co je mé bude Tvé
Co je Tvé bude mé
Moc změní místo své
Odevzdám svůj dar vzduchu,
Ať odnese ho k tobě hned.
Kouzlo na urychlení času
Proudy času ke mě spěchejte
dejte mi křídla
zrychlete můj běh
Svému osudu ať teď letím vstříc
Zítřek ať je teď.
Kouzlo k přeměně zvířat na muže
Po úderu dvanácté čtyřiadvacet spočítej
Tak dlouho kouzlo platit má
Mému osamělému srdci radost přej
A očaruj dary, které ti dám.
Kouzlo na přenesí do minulého života
Okovy místa a času ať padnou
můj duch nechť vzlétnout smí
a smrtelné ruce mé
ať obejmou ruce mé
ať obejmou můj život minulý.
Kouzlo, které mělo dát Piper znamení k nalezení pravé lásky
Já teď prosím mocnosti veškeré
ať sestře znamení se dostane
konečně už pochopí
kde láska její pramení.
Kouzlo k přivolání štěstí
Od bolesti a smůli tvé
milá Maggie teď zahazuji klíč
raduj se štěstím svým
jsi z toho pekla pryč.
Kouzlo na vyvolání Cryta
Z dávných a temných nocí
démona Cryta k sobě voláme
z hlubin čarovných mocí
před jeho silou se skláním.
Kouzlo k přivolání magických sil čarodějek
Přijď k nám čarodějná moci
sílo mocnější než celý svět
spěj nám rychle ku pomoci
a nevracej se už nikdy zpět.
Kouzlo na poražení Cryta
Co se stalo odestát se může
odešli toho ducha zpět
a zbav ho navždy jeho kůže.
Kouzlo na zviditelnění víl a trollů
V této mezidobě v temném domě,
vyzýváma síly v sobě
tři stojíme tu a velíme
nebytelného prosíme
by z nebes k nám pohlédl
a k cíly našemu nás dovedl.
Kouzlo k likvidačnímu lektvaru na Baltazara
Duchové vzduchu, lesa moře
zbavte nás od démona hoře
duchu tmy a světla
zažeňte ho zpět do pekla.
Kouzlo k přivolání Baltazara
Magické síly černé, bílé
nadešla vaše chvíle
ať je noc či bílý den
přiveďte démona Baltazara sem.
Kozlo k zničení Terry
Tělo vyvrhni jedovatou esenci
světlo lásky ať ukončí její existenci.
Kouzlo pro hledání ztracených věcí
Duchové vůdčí, prosím Vás o milost,
dejte, ať smím prohlédnout nad jasnost
veďte mě nyní k tomu co hledám
dejte ať v mysli opět pokoj mám.
Kouzlo k přivolání anděla smrti
Duchové moře, z písku hrady
ať je hned anděl smrti tady
posílám svůj verš po větru
větře, přiveď smrt, ať je ihned tu
Kouzlo ke zničení hledačů
Vraždou nabyté znalosti
jsou krutý nepřítel moudrosti
mysl planoucí kradeným ohněm
budiž teď svým vlastním hrobem.
Kouzlo na zničení Shaxe
Duchu vzdušných vírů,
tady nemáš sílu
nezůstaň tu se svým zlem
smrt tě s tímhle kouzlem vem.
Kouzlo na obživnutí Prue I.
V tuto noc a v tuto chvíli,
vyzívám Vás staré síly
Vraťte mi mou sestru,
a vraťte nám moc tří.
Likvidační kouzlo
Ať se ten co je pohrdaný,
promění v sen,
a co ho hýzdí,
ať z něj vyjde ven
(vyvolala Paige)
Kouzlo na podporování kompromisů
Sester moc zase sílí,
po nevinných neviděna pílí
Kdo slyšíš nás tak přijď blíž,
přijď k nám přijď a spočiň již
Krev za krev vysliš můj hlas,
krev za krev a vrať se zas.
Kouzlo k nalezení Piper
Čarodějek dobrých sílo,
zastav zrádné kletby dílo
Volná ty přijď k nám blíž,
přijď a nevzdaluj se již
Krev za krev vyzívám tě,
krev za krev volám tě.
Kouzlo na propojení mysli
Život za život,
mysl k mysli,
našeho ducha ihned vyšli
Naše duše na cestu jdou se dát,
k té čí mysl znát.
Kouzlo na vrácení sil
Odkud sem přišli,
tam je vrať,
zatrať slova,
moc mou ztrať.
Kouzlo na zavolání sil
Moci čarodějek vstaň,
kouzlo mocné hned se staň
Voláme tě přijď k nám blíž,
přijď a zůstaň již.
Likvidační kouzlo
Ať se objekt její touhy vrátí k ní,
a její trápení ať víc nikdo nevidí.
Kouzlo na zničení Zdroje
Pruedence, Patricie, Penolope,
volám k nám sílu čar a světla,
ať vaše moc stojí na straně naší
a aby to Zdroj všeho zla ze světa smetla.
Kouzlo na zničení Harpie
Bolesti, v které tě
zatrácíme
Démona pošli
na onen svět.


Ve filmu hrají

22. listopadu 2007 v 22:40 Van Helsing
Kate Beckinsale
Hugh Jackman
Richard Roxburgh
Will Kemp
Alun Armstrong
Josie Maran
Robin Atkin Downes
Kevin J. O'Connor
Shuler Hensley
Bob Joles
Ivo Nanov
James Horan

Josie Maran - životopis

22. listopadu 2007 v 22:37 Van Helsing
Profese: Herečka a modelka
Datum narození: 08.05.1978
Místo narození: Kalifornie, USA
Znamení: Býk
Životopis:
Zatím se připravuje
Filmografie:
2004Van Helsing (Van Helsing) ...Marishka
2004Little Black Book ...Lulu Fritz
2002Swatters ...Susan
2002Mallory Effect, The ...Mallory
_blank ...Cigarette Girl

Alun Armstrong - životopis

22. listopadu 2007 v 22:34 Van Helsing
Profese: Herec
Datum narození: 17.07.1946
Místo narození: Anglie
Znamení: Rak
Životopis:
Zatím se připravuje
Filmografie:
2004Millions ...St. Peter
2004Carrie's War ...Mr. Samuel Evans
2004Van Helsing: Londýnská mise (Van Helsing: The London Assignment) ...Cardinal Jinette
2004Van Helsing (Van Helsing) ...Cardinal Jinette
2003Between the Sheets ...Peter Delany
2003Paradise Found ...Pissaro
2003It's All About Love ...David
2002Sparkhouse ...Richard Bolton
2002Inquisition ...Martin
2001Sinatra (2001) (Strictly Sinatra) ...Bill
2001Extinct ...Vypravěč
2001Score ...George
2001Adrian Mole: The Cappuccino Years ...George Mole
2001Bedtime ...Neil Henshaw (Series 2) (2002)
2000Challenger: Go for Launch ...Vypravěč
2000This Is Personal: The Hunt for the Yorkshire Ripper ...Asst. Chief Const. George Oldfield
2000Harrison's Flowers ...Samuel Brubeck
2000Životní zkouška (Proof of Life) ...Wyatt
1999With or Without You ...Sammy
1999David Copperfield ...Daniel Peggotty
1999Oliver Twist ...Mr Fleming
1999Ospalá díra (Sleepy Hollow) ...High Constable
1999G:MT Greenwich Mean Time ...Uncle Henry
1999Oněgin (Onegin) ...Zaretsky
1999Aristocrats ...Henry Fox
1997Svatý (Saint, The) ...Inspector Teal
1996Witness Against Hitler ...Pastor Harold Poelchau
1996Our Friends in the North ...Austin Donohue
1996Breaking the Code ...Mick Ross
1996Brazen Hussies ...Jimmy Hardcastle
1995Braveheart ...Mornay
1995Sorry About Last Night ...Mikey
1995Haunting of Helen Walker, The ...The Butler
1995Awfully Big Adventure, An ...Uncle Vernon
1994Doggin' Around ...Charlie Foster
1994MacGyver: Trail to Doomsday ...Capshaw
1993Goggle Eyes ...Gerald Faulkner
1992My Little Eye ...Dad
1992Shakespeare: The Animated Tales ...Caliban
1992Life and Times of Henry Pratt, The ...Uncle Teddy
1992Modrý led (Blue Ice) ...Osgood
1992Goodbye Cruel World ...Roy Grade
1992Split Second ...Thrasher
1991Stanley and the Women ...Rufus Hilton
1991London Kills Me ...John Stone
1991Murder in Eden ...Seržant McGing
1991American Friends ...Dr. Victor Weeks
1990Widowmaker, The ...Dad
1990Bílý lovec, černé srdce (White Hunter Black Heart) ...Ralph Lockhart
1989Nineteen 96 ...Det Supt Frank Burroughs
1989Night on the Tyne, A ...Willy
1989Djavolji raj ...Zemba
1988Number 27 ...Murray Lester
1985Billy the Kid and the Green Baize Vampire ...Maxwell Randall
1983Krull ...Torquil
1981Get Lost! ...Neville Keaton
1981French Lieutenant's Woman, The ...Grimes
1980Fear of God ...Trahearne
1979Measure for Measure ...Provost
1979All Day on the Sands ...Dad
1977Sharp Intake of Breath, A ...
1977Shooting the Chandelier ...
1977Soupeři (Duellists, The) ...Lacourbe
1976Likely Lads, The ...Milkman
1975Days of Hope ...Billy Shepherd
1974Stars Look Down, The ...Joe Gowan
1973Only Make Believe ...Michael Biddle
1973Sex Victims, The ...George

Will Kemp - životopis

22. listopadu 2007 v 22:28 Van Helsing
Profese: Herec
Datum narození: 29.06.1977
Místo narození: Anglie
Znamení: Rak
Životopis:
Zatím se připravuje
Filmografie:
2007Miguel and William ...William Shakespeare
2004Lovci myšlenek (Mindhunters) ...Rafe Perry
2004Van Helsing (Van Helsing) ...Velkan/The Wolf Man
2001Car Man: An Auto-Erotic Thriller, The ...Angelo
1996Swan Lake ...Various

Richard Roxburgh - životopis

22. listopadu 2007 v 22:23 Van Helsing
Profese: herec
Datum narození: 01.01.1962
Místo narození: Albury, Austrálie
Znamení: Kozoroh
Životopis:
Richard Roxburgh se narodil jako nejmladší ze šesti dětí. Jeho matka byla účetní. Vystudoval prestižní australskou divadelní školu NIDA (Národní insitut dramatických umění), absolvoval v r. 1986. Po čase se oženil se Silvilí Collocou (25.9. 2004). Žije na východním pobřeží Nového Jižního Walesu a také vlastní byt v Notting Hillu, Londýn.

Než se rozhodl stát se hercem, studoval na ANU ve městě Canberra ekonomiku.V Austrálii režíroval hry. Hrál Sherlocka Holmese a prof. Moriartyho ve dvou různých filmech. Pro každou postavu, kterou ztvárňuje, má odlišný akcent a výšku hlasu. Stejně jako Christopher Lee a Frank Langella ztvárnil Draculu a Sherlocka Holmese, ale oproti nim hrál dříve Holmese než Draculu.
Filmografie:
2006Like Minds ...Sn. Dt. Martin McKenzie
2006Boffo! Tinseltown's Bombs and Blockbusters ...The Duke
2005Stealth: Přísně tajná mise (Stealth) ...Dr. Keith Orbit
2004Van Helsing (Van Helsing) ...Dracula
2003Liga vyjímečných (League of Extraordinary Gentlemen, The) ...M
2002Touch, The ...Karl
2002Road from Coorain, The ...Bill
2002One and Only, The ...Neil
2001Moulin Rouge! ...The Duke
2001Blonde ...Mr. R
2000Mission: Impossible II (Mission: Impossible II) ...Hugh Stamp
1999Passion ...Percy Grainger
1999Last September, The ...Kapitán Daventry
1998Little Bit of Soul, A ...Voice of Sir Samuel Michael
1998In the Winter Dark ...Murray Jacob
1997Thank God He Met Lizzie ...Guy Jamieson
1997Oscar and Lucinda ...Mr. Jeffries
1997Last of the Ryans, The ...Ronald Ryan
1997Doing Time for Patsy Cline ...Boyd
1997Frontier ...Superintendant William Hobbs
1996Children of the Revolution ...Joseph 'Joe' Welch
1995Lessons in the Language of Love ...Harry
1995Hayride to Hell ...George Weygate
1995Billy's Holiday ...Rob McSpedden
1994Talk ...Jack/Harry
1994Halifax f.p: Lies of the Mind ...Sergeant Paul Santos
1991Dead to the World ...Johnny
1990Paper Man, The ...'Gracie' Fields
1989Saint: Fear in Fun Park, The ...
1987Riddle of the Stinson, The ...Proud

Hugh Jackman - životopis

21. listopadu 2007 v 21:31 Van Helsing
Profese: Herec
Datum narození: 12.10.1968
Místo narození: Sydney, New South Wales, Australie
Znamení: Váhy
Životopis:
Hugh Michael Jackman se narodil 12. 10. 1968 v Sydney v Austrálii jako páté ze šesti dětí. Oba jeho rodiče byli Angličané a do Austrálie emigrovali ještě před jeho narozením. V roce 1976 se rozvedli, jeho matka Grace odcestovala zpátky do Anglie a jeho otec Chris, který pracoval jako účetní, zůstal s dětmi v Austrálii.

Po ukončení technologické univerzity, kde vystudoval komunikaci a žurnalistiku se rozhodl pro herectví, které začal studovat na Západoaustralské akademii muzických umění. Poté se začal věnovat divadlu, objevil se například v klasickém představení Kráska a zvíře nebo ve hře Sunset Boulevard. Za hlavní roli v představení Oklahoma! (1999) získal ocenění pro nejlepšího herce v muzikálu (ostatně Jackman je také talentovaným hudebníkem, kromě zpěvu umí hrát na piano, kytaru a housle). O rok později získal cenu Australského filmového institutu pro nejlepšího herce za jeho roli v městském dramatu Erskineville Kings.

V únoru 1996 se oženil s herečkou Deborrou - Lee Furness, která je o 6 let starší než on. Seznámil se s ní při jeho první televizní roli v australském seriálu Corelli (1995). Hugh hrál vězně, který se zamiloval do jeho advokátky (hrané právě Deborrou). Hugh a Deb adoptovali Oscara Maxmiliana Jackmana, který se narodil 15. 5. 2000 a je zatím jejich jediným dítětem.

Do Jackmanova života zasáhla neuvěřitelná náhoda, když ho režisér Bryan Singer vybral do svého filmu X- men místo Dougraye Scotta, který v té době už natáčel jiný film. Jeho role Wolverina z něj doslova přes noc udělala herce známého nejen v Austrálii, ale po celém světě. Romantická komedie Animální přitažlivost, kde si zahrál po boku Ashley Judd a Grega Kinneara jeho popularitu ještě zvětšil. Pak už následoval film za filmem: Akční Operace: Hacker s Johnem Travoltou, romantický Kate a Leopold s Meg Ryan nebo třeba X-Men 2.

Zatím naposledy Jackman zazářil v epicko-akčním dobrodružném filmu režiséra Stephena Sommerse (Mumie, Král Škorpión) Van Helsing o stejnojmenném lovci upírů a vlkodlaků, který se z části natáčel v České republice. Kromě Hugha Jackmana v něm hrají např. Kate Beckinsaleová, David Wenham, Richard Roxburgh a z českých herců je v něm možno zahlédnout Danu Morávkovou a Marka Vašuta.

Sympatický Australan by mohl být budoucí velkou hvězdou Hollywoodu. Dokáže totiž zahrát jak elegantního gentlemana v romantické komedii, tak "drsňáka" v akčních filmech. Filmografie:
2006X-Men: Poslední vzdor (X-Men: The Last Stand) ...Logan/Wolverine
2006Happy Feet (Happy Feet) ...Memphis
2006Fontána (Fountain, The) ...Tomas/Tommy/Dr. Tom Creo
2005Stories of Lost Souls ...Roger (segment Standing Room Only)
2004Van Helsing: Londýnská mise (Van Helsing: The London Assignment) ...Gabriel Van Helsing
2004Van Helsing (Van Helsing) ...Van Helsing
2004Broadway: The American Musical ...Curly - 'Oklahoma!'
2003X2 ...Logan/Wolverine
2001Operace: Hacker (Swordfish) ...Stanley Jobson
2001Kate & Leopold (Kate & Leopold) ...Leopold
2001Someone Like You... ...Eddie Alden
2000
X-Men (X-Men) ...Logan/Wolverine
1999Erskineville Kings ...Wace
1998Halifax f.p: Afraid of the Dark ...Eric Ringer
1998Hey, Mr. Producer! The Musical World of Cameron Mackintosh ...Curly McLain (Oklahoma)

Kate Backinsale - životopis

21. listopadu 2007 v 21:06 Van Helsing
Profese: Herečka
Datum narození: 26.07.1973
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Znamení: Lev
Životopis:
Kate Beckinsale je dcerou zesnulého britského TV herce Richarda Beckinsalea (1947-1979) a castingové agentky Judy Loeové. Od dětství se věnovala psaní a za své literární pokusy byla dvakrát oceněna v prestižní soutěži mladých autorů, pořádané knihkupectvím W. H. Smith. V roce 1991 začala studovat francouzskou a ruskou literaturu v Oxfordu, ale po třech letech univerzitu opustila kvůli herecké kariéře.

Před film. kamerou debutovala úlohou dcery messinského vladaře Hero, jejíž srdce získá florentský šlechtic (Robert Sean Leonard), v adaptaci Shakespearovy komedie Mnoho povyku pro nic (r. K. Branagh). Prosadila se rovněž na druhé straně Atlantiku díky postavě uvážlivé studentky Darlene Davisové, která se během utajeného výletu do exotické země dostane s kamarádkou (Claire Danesová) do tamního vězení pro udajné pašování drog, v dramatu Téměř bez šance (r. J. Kaplan).

Výrazné kreace vytvořila na TV obrazovce: titulní hrdinka Emma Woohouseová v přepisu románu Jane Austenové Emma a náhle osiřelá Flora Posteová, která zreformuje život svých melancholických a hluboce citově založených venkovských příbuzných, v adaptaci parodického románu Stelly Gibbonsové Farma Cold Comford.

V roce 2001 si Kate Beckinsale zahrála s Benem Affleckem a Joshem Hartnettem v Disneyho Pearl Harbor. Dále se objevila ve filmu Láska na stopě, Ďáblíci nebo v dramatu Laurel Canyon. Roku 2004 si zahrála ve filmu Van Helsing. Dále jste ji mohli vidět v roli Avy Gardner společně s Leonardem DiCapriem ve filmu Letec.

Ve filmu režiséra Lena Wisemana Underworld Evolution (2005) ztvárnila postavu Selene (obchodnice se smrtí). Pokračování upírské ságy začíná ve chvíli kdy upírka Selene vyhledá krále upírů Markuse (Tony Curran), a doufá, že s ním bude moci smlouvat o život. Dlouholetý spor mezi upíry a vlkodlaky nabírá nových rozměrů, začínají krvelačné hody, boj zapovězené lásky a čas na velkolepou pomstu.

V roce 1995 se zúčastnila s divadelním souborem Thelmy Holtsové britského turné s inscenací Čechovova Racka. Ze vztahu s britským hercem Michaelem Sheenem má dceru Lilly. Její starší nevlastní sestra Samantha Beckinsaleová se rovněž věnuje herectví
Filmografie:
2006Underworld: Evolution (Underworld: Evolution) ...Selene
2006Klik - život na dálkové ovládání (Click) ...Donna Newman
2004Letec (The Aviator) ...Ava Gardner
2004Van Helsing (Van Helsing) ...Anna Valerious
2003Underworld (Underworld) ...Selene
2003Tiptoes ...Carol
2002Laurel Canyon (Laurel Canyon) ...Alex
2001Lásce na stopě (Serendipity) ...Sara Thomas
2001Pearl Harbor (Pearl Harbor) ...zdravotní sestra Evelyn Johnson
2000Zlatá číše (Golden Bowl, The) ...Maggie Verver
1999Ladies & Gentlemen: The Best of George Michael ...Girl ('Waltz Away Dreaming" video)
1999Brokedown Palace ...Darlene Davis
1998Last Days of Disco, The ...Charlotte Pingress
1998Alice Through the Looking Glass ...Alice
1997Shooting Fish ...Georgie
1995Marie-Louise ou la permission ...Marie-Louise
1995Haunted ...Christina Mariell
1995Cold Comfort Farm ...Flora Poste
1994Uncovered ...Julia
1994Prince of Jutland ...Ethel
1993Anna Lee: Headcase ...Thea Hahn
1993Mnoho povyku pro nic (Much Ado About Nothing) ...Hero
1992Rachel's Dream ...Rachel
1991Devices and Desires ...Young Alice Mair
1991One Against the Wind ...Barbe Lindell
blank ...Ava Gardner